NOVÁ KUCHYNĚ OD A DO Z

Nová kuchyně od A  do Z

Máte v plánu si pořídit krásnou novou kuchyň? Pouštíte se do rekonstrukce, nebo stavby a vůbec nevíte kde začít? Připravili jsme si pro Vás seriál informací o tom jak postupovat při výběru nové kuchyně.
V průběhu se dozvíte na co se připravit ještě před koupí a jak postupovat při výběru nové kuchyně. Jak správně si kuchyň rozvrhnout tak aby práce v ní pro Vás byla co nejjednodušší a nejpříjemnější. A také jak přizpůsobit výběr kuchyně Vašemu rozpočtu.

⦁ Co udělat před koupí kuchyně
⦁ Jakou kuchyň vybrat,? Typovou, nebo na míru?

V první řadě je důležité si uvědomit, jakou kuchyň do svého domova pořídit. Vybírat můžete z kuchyní typových, které jsou předem dané nebo těch, které se vyrobí na míru přímo podle Vašich potřeb a potřeb Vašeho prostoru.

Typové kuchyně

Každý z Vás určitě někdy navštívil obchodní domy jako je IKEA, Kika, Sconto nábytek, nebo Asko, kde kuchyně na první pohled vypadají velmi pěkně. Jsou naaranžované, tak že upoutají vaši pozornost, okamžitě si tedy dokážete představit to teplo Vašeho domova. Pokud máte štěstí a vybraná kuchyň je skladem, můžete si ji ihned odvést domů. Pokud jste zruční a troufáte si, tak kuchyň sami doma složíte a je hotovo. To jsou ty nejhlavnější výhody, díky kterým spousta z Vás tyto domy za účelem nákupu kuchyně navštěvuje.
Za touto řadou výhod však stojí i určité nevýhody sériové výroby. První problém může vzniknout už u sestavování samotné linky, kdy zjistíte, že nemusí zcela odpovídat Vašim rozměrům. Nebo naopak rozměrům odpovídá, ale není ve Vašem případě zrovna praktická. Sériové kuchyňské linky se vyrábí z již předem nadefinovaných velikostí jednotlivých skříněk. A vy tím pádem nejste schopní využít každého centimetru vašeho prostoru.
Co se týká ceny, většina z Vás má mylnou představu o tom, že cena v takovýchto obchodních domech bývá nižší než cena v kuchyňském studiu, kde Vám vše připraví na míru. Na první pohled cena může vypadat nižší, ale důležité u ceny je srovnávat srovnatelné se srovnatelným. Musíte tedy porovnávat ceny za stejné rozměry, stejný materiál, kování a stejných kuchyňských doplňků. Důležité je taky to, že kuchyňská studia kalkulují i s odvozem a montáží celé kuchyně.

 

Kuchyně na míru

Kuchyně vyrobené na míru od kuchyňských studií mají oproti kuchyním z obchodního domu naprosto odlišné vlastnosti. Především se vyrábí z kvalitnějších a silnějších materiálů a používá se především kvalitní kování. To vše samozřejmě ovlivňuje životnost Vaší kuchyně a to je jeden z důvodů proč se vyplatí investovat více do kuchyně na míru, než do typové kuchyně. Můžete si vybrat materiál od jeho síly přes barvu a design a taky z několika druhů kování a kuchyňských doplňků. Vše můžete kombinovat, dokud nenajdete tu perfektní kombinaci. Další výhodou je zpracování 3D návrhu, kdy celou kuchyň vypracujeme přímo podle Vašich rozměrů a Vy si tak dokážete zhodnotit, jak by kuchyň vypadala přímo u Vás doma a ne jen v hobby housu. Jednou z dalších výhod je i to, že Vám poradíme ohledně velikostí a rozměrů pracovního prostředí, tak aby se Vám v kuchyně pracovalo co nejjednodušeji a co nejlépe.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Novinky e-mailem

    Zajímají Vás praktické zkušenosti z řešení kuchyní a interiérů současné doby.

  • Kategorie